Naše filozofie

Včelí med sa nevyrábí ve velkých množstvích v neosobní továrně. Základem společnosti jsou tři včelaři oddaní svému řemeslu a několik našich věrných spolupracovníků.

Včelařství se věnujeme již několik desetiletí

Naším hlavním posláním je vyrábět pouze špičkové produkty spojené s přírodou, které přinášejí potěšení.

Udržitelnost není jen moderní fráze

Udržitelnost není jen správná věc, ale je pro nás včelaře i životně důležitý. Proto se snažíme jednat zodpovědně vůči prostředí, které jsme zdědili od našich předků.

Uhlíková stopa

Vytápění i chlazení budovy již 10 let zajišťujeme pomocí tepelného čerpadla. Abychom zajišťovali tepelný komfort co nejšetrnějším způsobem, zvolili jsme technologii již na začátku, díky které vytváříme co nejméně emisí CO2.

Zadržování dešťové vody

Zpevněné plochy jako jsou chodníky nebo terasy jsme vyrobili ze štěrků z okolí. Je to náročnější na údržbu, ale na rozdíl od betonu mají vynikající vodoprůchodnost. Pomáhají nám tak zadržet dešťovou vodu v naší půdě. Díky tomu ji nepouštíme jen tak bez užitku do Dunaje. 🙂

Solární energie

Nedávno jsme na střechu nainstalovali druhou část solární elektrárny, která nám pomáhá fungovat opět o něco udržitelněji. Během slunečných dnů si tak vyrobíme celou spotřebu elektřiny potřebnou k provozu celé firmy.

Budova naší prodejny je předělaná bývalá farní stodola, která zde stála více než 200 let

Zdevastovanou, chátrající farní stodolu jsme obnovili, resp. nově postavili. Zachovali jsme, co se zachovat dalo. Tvar budovy, styl krovu, půdorys či nosné pilíře i s malebnými nedokonalostmi. Každý jeden nosný pilíř byl jiný, stodole to však dávalo duši, a tak jsme tyto nedokonalosti zachovali, ačkoli při stavbě jsme se mnohem více zapotili.

Sdílíte naši filozofii?

Podpořte nás nákupem našich produktů online

nebo si prohlédněte kde je můžete koupit