Včelovina je pocta včelám

Předtím, než jsme se dostali ke konečné receptuře Včeloviny, vyzkoušeli jsme desítky experimentů. Nakonec jsme vytvořili nápoj, který patří mezi nejlepší medoviny světa.
Proč každému chutná?

Dobré věci stojí za počkání

Na rozdíl od většiny medovin kvasí Včelovina při nízkých teplotách okolo 17 °C. Tento způsob výroby je náročnější, ale odměnou za trpělivost je to, že v nápoji se lépe zachovávají chuťové nuance medu.

Z tří druhů medu

Včelovina je výsledek dlouhého experimentování s medem. Důmyslnou chuť, jakou nenajdete nikde jinde, jsme dosáhli využitím tří různých druhů medu. Jejich vyvážená směs je základem budoucí chuti a vůně Včeloviny.

Vícenásobně filtrovaná voda

Při výrobě používáme čistou pitnou vodu z oblasti Malých Karpat, vícenásobně filtrovanou, s vhodným poměrem minerálů.

Čistá příroda

Při výrobě Včeloviny nepoužíváme chemické konzervanty, aroma ani stabilizátory. Základem je med, voda a mistrovství včelařů.

To nejdůležitější? Ušlechtilé kvasinky, samozřejmě

Nebylo to snadné. Než jsme našli kvasinky, které podávají excelentní výkon, vyzkoušeli jsme až 34 nesprávných druhů. Nakonec se osvědčil třicátý pátý kmen v pořadí. Latinské jméno Saccharomyces cerevisiae si asi nezapamatujete, ale dlouho si budete pamatovat chuť, kterou Včelovina díky němu má.

Proces výroby

Včelovina se vyrábí z medu a vody, tak jednoduché to je. Složité a mistrovské je vše kolem.

Výroba Včeloviny začíná již na rozkvetlé louce

Med je vlastně nasbíraný nektar, který včely tak dlouho ovívají křídly, až se z něj vypaří voda. Aby včely vyprodukovaly med na jednu láhev Včeloviny, nalétají až 70 000 kilometrů a navštíví více než milion květů.

Poté pokračuje práce medovináře

Med se postupně rozpustí ve vodě a vznikne medový roztok. Následně se přidají speciální medovinové kvasinky a to, co následuje potom, se nedá nazvat jinak než bouřlivým zánikem cukrů a hřejivým vznikem alkoholu – fermentace. Fermentace trvá několik týdnů a dobrý medovinář je tehdy jako na jehlách, protože právě teď se rodí jeho medovina.

Ušlechtilé kvasinky vytvářejí mladou medovinu

Čerstvě zakvašená medovina se poté stáčí do zrácích nádob, kde dostane čas, aby dozrála.

Mistrovská práce

Medovina se časem vyčiřuje, chuť se zaobluje, formuje se jemnost a buket. Spočítali jsme, že než medovinu naplníme do lahví, ochutnáme ji celkově během výroby a zrání více než 30krát.

Tak už víte, jak Včelovina vzniká. Ochutnejte ji.

Objednejte si Včelovinu online

nebo zjistěte kde Včelovinu koupit