Všeobecné obchodní podmínky

I. Všeobecná ustanovení

Prodávajícím je společnost:
Včelco s.r.o.,Továrenská 10/A, 919 04 Smolenice
IČO: 36783455, IČ DPH: SK2022385035,
zapsaná v OR OS Trnava, odd. Sro, vložka č.1 20130/T
(dále jen „Prodávající“).
 
Zákazníkem je fyzická, nebo právnická osoba, která si objednala produkt na www.vcelovina.cz (dále jen „kupující“).

 

II. Úvodní ustanovení

Ceny uvedené na eshopu jsou konečné.
 
Prodávající je vázán cenou uvedenou na stránce v době provedení nákupu.
 
Vstupenka je cenina umožňující jejímu majiteli jednorázový vstup na akci, na které byla zakoupena. Je platná pouze na akci, na které byla zakoupena. Uplatněním vstupenky na vstupu akce vyjadřuje majitel vstupenky souhlas s pokyny organizátora akce.

 

III. Platební podmínky

Nabízíme Vám několik možností jak zaplatit za objednané produkty

TYP PLATBY CENA PLATBY
Platba na na dobírku (Kurýrní společnost)  30 Kč
Platba na dobírku (Zásilkovna) 30 Kč
Online – platba platební kartou (CardPay) 0 Kč

Platba na dobírku
Při platbě na dobírku je třeba za produkty zaplatit v hotovosti při jeho převzetí od kurýrní společnosti nebo v pobočce Zásilkovny.

Online – platba platební kartou (CardPay)
Na stránce je možné platit i online, přičemž tato služba je zajišťována ve spolupráci s Tatrabankou a.s. prostřednictvím webového rozhraní banky.

IV. Dodací podmínky

V rámci České republiky využíváme služeb kurýrní společnosti a Zásilkovny. O expedování zásilky je kupující informován emailem nebo SMS. Doručování probíhá během pracovních dnů. Produkty, které jsou skladem, jsou na adresu zákazníka expedovány co nejdříve. do 3 pracovních dnů.

Kurýrní společnosť 
Kurýrní společnost Vám produkty standardně doručí následující den po expedování z našeho skladu. Zásilky jsou doručovány v pracovní dny od 8:00 do 18:00. O stavu objednávky a doručení zásilky je příjemce průběžně informován sms nebo emailem. Před doručením zásilky bude příjemce telefonicky kontaktován kurýrem.

Zásilkovna
Při výběru doručení na výdejní místo zásilkovny si můžete vybrat ze stovek výdejních míst, kam bude Vaše objednávka doručena. Zpracování a expedování objednávky potvrdíme e-mailem. Když je zásilka připravena na vybrané pobočce Zásilkovny, obdržíte potvrzující e-mail a SMS. Doručení objednávky na výdejní místo očekávejte do 1 – 3 pracovních dnů. Pro výdej zboží je třeba uvést heslo uvedeného v potvrzující zprávě.

Společnosť Hodnota objednávky Cena přepravy
Kurýr na adresu nákup nad 1400 Kč 0 Kč
Kurýr na adresu nákup do 1400 Kč 150 Kč
Zásilkovna nákup nad 1400 Kč 0 Kč
Zásilkovna nákup do 1400 Kč Hmotnost do 4kg 97 Kč Hmotnost do 9kg 117 Kč
 
Odesílatel neodpovídá za neúspěšné doručení balíku.
 
V případě vzniku nákladů spojených se zpětným doručením zásilky odesílateli/zničení zásilky/nepřevzetí zásilky, má odesílatel právo na tyto náklady poukázat formou dodatečné faktury s povinností platby původnímu odesílateli.

 

V. Doprava

Přeprava zásilky k zákazníkovi je zajištěna následovně:
Po potvrzení objednávky je objednávka vyzvednuta kurýrem nebo Zásilkovny a doručena na zákazníkem zadanou adresu. Zásilka je standardně doručena nejpozději do 48 hodin od expedice. Kurýr zákazníka informuje a kontaktuje na zadané telefonní číslo uvedené v objednávce. Zásilkovna sdělí podrobnosti k vyzvednutí elektronicky na email resp. cislo zadané v objednávce.
O ceně přepravy je zákazník obeznámen před odesláním objednávky.

 

VI. Reklamační pořádek

Prodávající není zodpovědný za škody způsobené dopravní společností. Pokud bylo zboží vyexpedováno v nevyhovující kvalitě, množství či sortimentu kupující má právo na jeho bezplatnou výměnu za zboží ve stejné hodnotě. K reklamovanému zboží je třeba připojit daňový doklad (fakturu) a dokument Reklamace (řádně vyplněný). Tento dokument pro jednoduchost naleznete v předvyplněném stavu ZDE >
V případě jakýchkoli problémů spojených s vyřízením Vaší objednávky nás prosím co nejdříve kontaktuje písemně na info@vcelovina.cz.

 

VII. Odstoupení od smlouvy – vrácení zboží

Ve smyslu § 12 Zákona o ochraně spotřebitele při zásilkovém prodeji (Zákon č. 108/2000 Sb.) máte jako zákazník právo odstoupit od smlouvy bez udání důvodu do 14 pracovních dnů od převzetí zboží. K vrácenému zboží je třeba připojit daňový doklad (fakturu) a dokument Odstoupení od smlouvy (řádně vyplněný). Tento dokument pro jednoduchost naleznete v předvyplněném stavu ZDE >
Důvěry klientů si vážíme, proto umožňujeme 2 násobnou lhůtu na odstoupení od smlouvy, nepoškozené zboží můžete vrátit do 28 dnů bez udání důvodu.

 

VIII. Ochrana osobních údajů

Ochrana osobních údajů je na stránce www.vcelovina.cz garantována prodávajícím.
Poskytnutí osobních údajů je ze strany kupujícího dobrovolné.
Údaje poskytnuté kupujícím jsou považovány za důvěrné. Tyto informace jsou uchovávány a používány v souladu s platnými zákony České republiky.
Součástí obchodních podmínek je i Politika informovanosti subjektu údajů (GDPR), kterou naleznete ZDE >

 

IX. Závěrečná ustanovení

Všechny právní vztahy vznikající mezi prodávajícím a kupujícím se řídí právními předpisy ČR. Ve věcech neupravovaných těmito Obchodními podmínkami se uplatní příslušná ustanovení občanského zákoníku.
 
Případný vzniklý spor lze řešit alternativní mimosoudní cestou. V takovém případě se kupující může obrátit na Slovenskou obchodní inspekci ZDE nebo spor řešit prostřednictvím nezávislé platformy pro řešení sporů online k tomu určené ZDE. V první řadě se však doporučuje využít kontakt přímo na prodávajícího z bodu VI. info@vcelovina.cz dříve, než se prodávající obrátí na konkrétní úřady ve smyslu mimosoudního řešení sporů.
Tyto Obchodní podmínky nabývají platnosti dne 10.08. 2020
 
Orgán dozoru: Inspektorát SOI pro Trnavský kraj

Pekařská 23, 917 01 Trnava 1, Odbor výkonu dozoru, tel. č.: 033/5512 689