Včelovize - klíčová dírka do světa včel

11.08.2008
Včelovize - kontrolujeme co dělají včely ráno, večer, když jsme u moře anebo na horách

Trnava, Slovensko – Firma Včelco z Trnavy ze Slovenska spustila 11.8. 2009 plnou verzi vysílání přímého přenosu z úlu. Sledování přenosu je určené pro širokou veřejnost se zájmem o přírodu a včely. Online přenos je nonstop dostupný na: 

 

www.vcelovina.cz/o-vcelovine-prace-vcel.php

 

"Po více než ročním testovacím provozu online webkamery jsme spustili plný provoz živého přenosu ze včelího úlu" říká medovinař medoviny Včelovina a včelařský nadšenec v jedné osobě Ing. Rado Opalek. "Během testovacího období jsme prověřili, že nonstop provoz webkamery s osvětlením nezpůsobuje včelám žádné negativní účinky. Proto jsme zahájili plný provoz. Můžeme tak nenápadně kontrolovat jestli naše včely leňoší nebo pracují. Dokonce jsem mohl vidět, co dělají včely doma, když jsem byl na dovolené u moře" a dodává "Můžu být úplně klidný, protože jsme potvrdili, že včely nezahálí. Neustále jsou v pohybu, je to fascinující."

 

Počátek výroby medoviny začíná v úlu, kde včely zpracovávají nektar z květů. Proto jsme považovali za zajímavé ukázat tuto zajímavou součást naší práce i všem, které fascinuje svět včel.

 

Při příležitosti spuštění projektu Včelovina nabízíme při objednávce min. 1 kartonu medoviny do 31.8. 2009 dopravu zdarma.
zpět na přehled noviniek