Francie – ocenění medoviny Včelovina - zlato

20.09.2009
Medaile z Apimondie – úspěch slovenské medoviny na prestižním mezinárodním fóru

Montpellier, Francie – Firma Včelco s.r.o. Trnava získala 20.9. 2009 dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili na nejprestižnějším odborném fóru – na světovém vědeckém kongresu včelařů ve Francii, Montpellier.

 

„Tento úspěch jej výrazným mylníkem pro slovenské výrobce medoviny a včelařství na Slovensku vůbec.“ hovoří Radoslav Opalek, medovinář firmy. „Na mezinárodním odborném setkání takovéhoto kalibru slovenská medovina poprvé v historii jednoznačně dominovala. Ukázalo se, že tradice našich otců a každodenní tvrdá včelařská práce dokáže najít ocenění i daleko na zašimi hranicemi. Radost máme o to větší, že jako mladá medovinařské firma rodinného typu, jsme dokázali bodovat v konkurenci světových včelařských velmocí.“ 

 

Slovenské medoviny získaly dohromady 9 ocenění, přičemž jako další zemi v pořadí můžeme označit Německo (resp. výrobce medoviny z Německa), které získalo dohromady 4 medaile.

 

Apimondie je světová federace včelařů. Stejnoměnný světový vědecký kongres včelařů – Apimondie se koná každé 2 roky, vždy na jiném kontinentě. Je největším setkáním včelařů tohoto druhu. Tento ročník byl 41. v pořadí. Konal se va Francii, v Montpellier. Odhadovaná účast byla 500 vědců, celkem zastoupených více než 100 zemí, 200 vystavovatelů a 10 000 delegátů.

 
zpět na přehled noviniek